Отборите на Лацио и Рома играят при резултат 1:0 в четвъртфинален

...

НА ЖИВО: Лацио - Рома 1:0, Дзакани откри от дузпа

Отборите на Лацио и Рома играят при резултат 1:0  в четвъртфинален мач за Купата на Италия. През първото полувреме нямаше попадения.

В началото на втората част обаче домакините получиха дузпа, която бе осъществена от Матия Дзакани.

Дзакани проби чудесно по левия флант в 6-ата минута. Той пусна изострен пас към Кастеянос в пеналтерията на Рома, само че там бранител на гостите го изпревари и съумя да се намеси основно.

Четири минути по-късно Кристанте позволи неточност, връщайки топката обратно. До нея стигна Кастеянос, който непосредствено опита да шутира отвън наказателното на съперника. Изпълнението му обаче бе блокирано.

Мануел Лацари направи страховит самостоятелен рейд отдясно, след което нахлу и в пеналтерията на " вълците ". Той шутира, само че след рикошет топката излезе в корнер, само че не последва нова заплаха пред Руи Патрисио.

В 38-ата минута Фелипе Андерсон си опита шанса с далчен изстрел. Бразилецът шутира мощно надалеч отвън наказателното поле, само че топката прелетя на метри настрана от левия непряк дирек.

Il primo tempo si chiude senza gol.
— AS Roma (@OfficialASRoma)
Второто полувреме стартира със страховит късмет за домакините. В 48-ата минута Весино стреля с глава и единствено чудесната реакция на Руи Патрисио избави Рома.

При последвалия корнер Кастеянос се стовари на земята след единоборство със бранителя на " вълците " Хаусен. Ситуацията бе преразгледана от ВАР, а основният арбитър самичък я видя на монитора край тъчлинията, след което уточни бялата точка. Матия Дзакани застана зад топката и съумя да осъществя в 51-ата минута.